Taxi Bucuresti: numere de telefon, tarife, adrese web

Taxi Bucuresti parcate

In Bucuresti poate fi uneori mai convenabil sa circuli cu taxiul decat cu propria masina, tarifele fiind destul de mici, majoritatea companiilor taxi avand un tarif unic de 1,39 ron/km.

Iata lista cu cele mai cunoscute companii taxi din Bucuresti. Toate taxiurile pot fi comandate prin telefon sau se pot lua direct din strada sau statiile de taxi.

Numere de telefon taxi Bucuresti:

Companie Taxi Telefon Tarif Adresa Web
Meridian 9444 / 9888 / 9484 1,40 lei/km www.meridiantaxi.ro
Taxi Total 9424 1,39 lei/km www.taxitotal.ro
Cristaxi 9466 / 9461 1,39 lei/km www.cristaxi.ro
Star Taxi 1,39 lei/km www.startaxi.ro
Getax 0735 543 829 / 0742 243 829 1,60 lei/km www.getax.ro
Taxi Leone 9425 1,39 lei/km www.taxileone.ro
Pelicanul 9665 / 9565 1,39 lei/km www.taxipelicanul.ro
Speed Taxi 9477 / 9488 / 9469 / 9422 1,39 lei/km www.speedtaxi.ro
Taxi Titan 9661 1,39 lei/km www.taxititan.ro
Taxi AS 9435 1,39 lei/km www.astaxi.ro
Cobalcescu 9451 1,39 lei/km www.autocobalcescu.ro
Taxi 2000 9494 1,39 lei/km www.taxi2000.ro
Eurostil 9426 1,39 lei/km www.taxieurostil.ro
Sprint Taxi 9495 1,60 lei/km www.sprinttaxi.ro
Taxi Apolodor 9499 1,64 lei/km
Fly Taxi 9440 2,99 lei/km www.taxifly.ro

Atentie: Toate numerele de telefon de mai sus sunt pentru Romtelecom si necesita adaugarea prefixului 021.

Anumite companii de taximetre din Bucuresti au si aplicatii pentru mobil care permit atat comanda acestora cat si vizualizarea pozitiei pe harta si posibilitatea de a comunica cu soferul.

Cateva aplicatii de taxi pentru mobil:

Daca doresti sa adaugam si alte companii taxi in lista de mai sus, te rog sa lasi un comentariu sau sa ne contactezi prin formularul de contact de pe site. De asemenea te rugam sa ne semnalezi orice nemultumire legata de serviciile de taxi din Bucuresti!

Articole similare
Pareri despre Uber in Romania

Pareri despre Uber in Romania

Hai sa dezbatem in acest articol cateva pareri despre Uber in Romania, cat de legal ar trebui sa fie si daca taximetristii au motive sa fie nemultumiti

Un taximetrist refuza comanda pe strada

Ce faci daca un taximetrist refuza sa te ia de pe strada?

Stiai ca, daca un taximetrist refuza sa te ia de pe strada, poti sa suni la 112 si sa-l reclami, acesta riscand sa-si piarda licenta?

Cum conduc taximetristii in Bucuresti

Cum conduc taximetristii in Bucuresti?

Se zice ca taximetristii conduc agresiv, incurca circulatia, produc incidente, dar stim cu adevarat cum conduc taximetristii in Bucuresti?

1 comentariu
  1. George Zgabei spune:

    TAXI PET – ptr transport animale de companie in Bucuresti . Tarif unic = 50 lei indiferent de distanta.
    Tel : 0766.77.10.67
    Servicii 24/24 7/7

Adauga un comentariu